HALKIN Yükseliş Partisi İl Başkanı Gülay Aras, Anadolu'da, Orta Asya'da, Kafkaslar'da ve Ortadoğu'da geçmişten bugüne coşkuyla kutlanan Nevruz'un, kardeş ülke ve topluluklarla tarihsel ve kültürel bağların seçkin örneklerinden olduğunu belirtti.

 

Türkiye'nin ilk kadın il başkanı olan HYP Iğdır İl Başkanı Gülay Aras, Iğdır halkının Nevruz Bayramını kutladı. Baharın gelişinin ve toprağın uyanışının, insan için kötülüklerden arındığı yeni bir dönemi, yaşamı güzelleştirebilmek ve umutları güçlendirmek için yeni olanakları çağrıştırdığını ifade eden Aras, "Dostluk, sevgi, barış, kardeşlik, dayanışma duygularının ve yaşama sevincinin öne çıktığı bahar, Türk dünyasında yüzyıllardır Nevruz kutlamalarıyla karşılanmaktadır. Doğanın tüm renkleriyle canlanmaya başladığı baharı, doğa ile insanın bütünleşmesini simgeleyen Nevruz, insancıl, paylaşımcı ve bütünleştirici yapısıyla, dostluk ve kardeşliğin gelişmesine katkıda bulunmakta, bu niteliğiyle evrensel nitelik ve önem taşımaktadır" dedi.
Anadolu'da, Orta Asya'da, Kafkaslar'da ve Ortadoğu'da geçmişten bugüne coşkuyla kutlanan Nevruz, kardeş ülke ve topluluklarla aramızdaki tarihsel ve kültürel bağların seçkin örneklerinden biri olduğunu hatırlatan HYP İl Başkanı Gülay Aras şöyle konuştu:
"Geçmişle gelecek arasında köprü kuran, sevgi ve barış ortamında toplumları ve insanları birbirine yakınlaştıran, toplumsal birlikteliğimizi güçlendiren kültürel zenginliklerimizi korumak ve gelecek kuşaklara aktarmak en önemli görevimizdir. Güzel günlerin habercisi kabul edilen, anlam ve önemine uygun olarak bir bayram coşkusuyla karşıladığımız Nevruz'un barış, kardeşlik, umut getirmesini ve yaşama sevincini artırmasını diliyor, halkımızın Nevruz'unu kutluyorum"